Mīļie draugi. Līdzcilvēki.
Šodien ir sācies ģimenes ārstu streiks. Situācija medicīnā ir kritiska jau ne pirmo gadu desmitu. Nodokļus mēs maksājam, Saeimas deputātiem un ministriem darbu dodam, algu arī samaksājam no saviem nodokļiem.

Nepietiek naudas medicīnai, nepietiek māsu un ārstu algām, cienīgām algām, tā lai nav jāstrādā 160 stundas nedēļā, lai pabarotu ģimeni, izskolotu bērnus un dzīvotu cilvēka cienīgu dzīvi. Beidzot ir jāsakārto medicīnas sistēma, algu sistēma tajā. Jāsamazina birokrātija, papīru būšana, atskaišu rakstīšana, ir jāatvēl ģimenes ārstiem lielāks laika sprīdis tieši komunikācijai ar pacientu.
Šodien mēs esam ķīlnieki. Un būsim ķīlnieki visu streika laiku. Ne jau ģimenes ārstu ķīlnieki, bet gan valdošās varas ķīlnieki. Tikai tāpēc, ka valdošā vara nav spējusi ieklausīties vai gribējusi ieklausīties ģimenes ārstu prasībās, un ne tikai ģimenes ārstu prasībās. Medicīnas darbinieku prasībās kā tādās!
Cik ilgi mēs būsim kroplas sistēmas un mazspējīgas varas ķīlnieki? Cik ilgi mēs nesaņemsim kvalitatīvu medicīnisko aprūpi? Cik ilgi ārsti un māsas, cīnoties par izdzīvošanu, strādās 2-3 darba vietās, neatpūtušies. Kas ir normālais pagarinātais darba laiks? Kāpēc māsām un ārstiem ir jāziedo savs laiks, par ko valsts vara nemaksā?
Draugi, mēs esam dziļi, dziļi… (neteikšu neko no tiem oligarhu izmantotajiem epitetiem viesnīcā Rīdzene).
Šodien, ar šodienu mēs varam palīdzēt mediķiem, atbalstot viņus viņu taisnīgajās prasībās. Mēs varam prasīt no ministres kardinālus risinājumus sasāpējušo problēmu risināšanā.
Mēs varam savu attieksmi paust Veselības ministrijas darbiniekiem. Jā, varam prasīt šīs nepieņemamās situācijas novēršanu.

Šeit ir ministrijas kontakti.
Ministra birojs
Anda Čakša Ministre 67876000

Natālija Bolbate Ministra padomniece kvalitātes sistēmas un pacientu drošības jautājumos 67876088

Sabiedrības veselības departaments

Santa Līviņa Departamenta direktore 67876073
Veselības aprūpes departaments
Ēriks Miķītis Departamenta direktors 67876152
Biruta Kleina Departamenta direkt. vietniece 67876078

Veselības aprūpes organizācijas nodaļa

Ineta Būmane Nodaļas vadītāja 67876050
Liene Skuja Vecākā eksperte 67876189
Ritma Sproģe Vecākā eksperte 67876095
Leonora Eglīte Vecākā referente 67876091
Rūta Ozoliņa Vecākā eksperte 67876087
Alvis Bless Vecākais referents 67876122

Ir arī iespēja nosūtīt epastu pēc šādas shēmas:
vards.uzvards@vm.gov.lv

Kārtībsargājošo orgānu darbinieku vērībai – Es izmantoju Latvijas Republikas Satversmes 100. pantu: “Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.”
Es izplatu publiski pieejamu informāciju, es aicinu cilvēkus neklusēt. Tādas ir manas pilsoņa tiesības.