Bet fakts uz pasaules ir pati visietiepīgākā lieta.

/M. Bulgakovs. "Meistars un Margarita"/

Ir visai patīkami apzināties, ka uzrakstītu rakstu lasa, un pat atrod kļūdas. Tas nozīmē, ka rakstītais ir svarīgs, ja tam pievērš uzmanību līdz pat kļūdu atrašanai. Kā lielu pagodinājumu uztveru, ka pats Tieslietu ministrs ir lasījis un arī atradis kļūdu manā darbā. Visu cieņu, šajā gadījumā nevar teikt, ka varas pārstāvji būtu tik ļoti atsvešinājušies no ierindas pilsoņa. Paldies par pamanīto neprecizitāti.

Tagad pie lietas. Rasnača kungs, Jūs pamanījāt kļūdu. Paldies par aizrādījumu. Pārbaudot informācijas avotus, konstatēju, ka netiešā veidā esmu samazinājis Jūsu kolēģa Gaida Bērziņa kopējo stāžu. Jūs minējāt, ka kļūda varētu būt meklējama Andra Šķēles 2. valdības ministru sarakstā. Kļūda bija Aigara Kalvīša 2. valdības ministru sarakstā. Jūs teicāt, ka ir pamanītas nopietnas kļūdas. Šis apgalvojums gan nav patiess, jo pārbaude tika veikta trīs līmeņos un visos līmeņos atbilde bija identiska.

Līdz ar to - Jūsu kolēģa Gaida Bērziņa kopējais stāžs Tieslietu ministra amatā visās valdībās kopā ir 1187 dienas. Neskatoties uz to, Jūs tomēr Tieslietu ministrijas priekšgalā atrodaties 1329 dienas līdz 2015. gada 21. jūlijam. Ja rēķinātu līdz šai dienai, kad tiek rakstīta atbilde Jums, tad Jūsu stāžs sasniegtu 1519 dienas. Tomēr jau statistikas pētījuma pirmajā daļā par valdību tika minēts, ka noslēguma datums ir 2015. gada 21. jūlijs.

Jūsu pamanītās neprecizitātes labojuma rezultātā Nacionālās apvienības kopējais politiskās atbildības stāžs sasniedz 3293 dienas, jeb 36% no visu valdību kopējā darbības laika.

Protams, kļūdīties ir cilvēcīgi, it īpaši ņemot vērā reputāciju un politiskus jautājumus, tomēr ir jāpiezīmē, ka arī Jūsu vadītās ministrijas mājas lapā publicētā informācija par Tieslietu ministrijas vēsturi nav pilnīga. Tajā ir uzskaitīti visi Tieslietu ministri, kuru saraksts pilnīgi sakrīt ar manā rīcībā esošo pašrocīgi sastādīto ministru sarakstu. Liels trūkums ir tas, ka Tieslietu ministrijas mājas lapā nav hronoloģiski norādīts Tieslietu ministru darbības ilgums. Tas ir liels mīnuss tieši Tieslietu ministrijai un šeit kā labo piemēru var minēt Ekonomikas ministrijas mājas lapu, kur ir norādīti ministri un viņu darbības laika posmi ar visiem stāžiem.  Ja arī šoreiz ir pamanāmas neprecizitātes, tad pretenzijas ir jāvērš pret Ministru kabineta mājas lapas satura nodrošinātājiem, jo visa informācija ir ņemta šeit

Paldies par Jūsu uzmanību un novēlu veiksmi darbā.

A Biķernieks 27.01.2016