Bet fakts uz pasaules ir pati visietiepīgākā lieta.

/M. Bulgakovs. "Meistars un Margarita"/

Pirms pāris dienām mazliet pafilozofēju par tēmu „politiskā atbildība”. Kā definīcijas izmantoju „Vienotības” deputāta kandidāta Krišjāņa Liepiņa sniegto definīciju, kā arī „Vienotībai” lojālās kabatas organizācijas dibinātās datubāzes „Kandidāti uz delnas” sniegto informāciju par politisko atbildību.

Vienotību atbalstošie Kurzemes vēlētāji nolēma izsvītrot 11.Saeimas prezidija priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu  no vēlēšanu sarakstiem. Pēc rezultātiem, Āboltiņa paliek pirmā aiz svītras. Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Āboltiņa ir ceturtajā vietā. Tātad – vēlētāji nevēlējās redzēt Āboltiņu Saeimā. 

Ja 2014.gada Saeimas vēlēšanās pirmās divas vietas ir ieguvuši eksprezidenta Valda Zatlera savāktā politiskā grupējuma izvirzītie un 11. Saeimā ievēlētie deputāti Inese Lībiņa-Egnere un Jānis Junkurs, un trešais ir 10.Saeimā ievēlētais Ints Dālderis no partiju apvienības „Vienotība”, kas 2009.gada 11.martā bijis Tautas partijas izvirzītais Kultūras ministra kandidāts Valda Dombrovska valdībā.

Nr. kandidējot Vārds Uzvārds Plusi Svītrojumi Punkti* Nr. sar.
3. Inese  Lībiņa-Egnere 3425 2244 24215 1.
10. Jānis  Junkurs 2104 1371 23767 2.
2. Ints  Dālderis 3255 2641 23648 3.
1. Solvita  Āboltiņa 6540 6289 23285 4.

Ja pirmie divi ievēlētie deputāti no Kurzemes apgabala, pēc „Vienotības” pārstāvju atklāsmēm visu darījuši, pat nekorekti cīnoties, lai tiktu ievēlēti 12. Saeimā un no saviem mandātiem atteikties nevēlas, tad Ints Dālderis ir Vienotības biedrs, ir saņēmis visai interesantu piedāvājumu – kļūt par Vienotības ekspremjera, tagad Eiropas Komisijas viceprezidenta kandidāta Valda Dombrovska padomnieku, ari visai vilinošu atalgojumu. Ja Ints Dālderis nolems pieņemt šo piedāvājumu, tad aiz svītras palikusī 11.Saeimas prezidija priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa kļūs par 12. Saeimas deputāti un vienlaikus arī par „Vienotības” frakcijas vadītāju

Kā jau savā iepriekšējā ierakstā minēju, Solvitas Āboltiņas rīcība liecinās, vai partija „Vienotība” ir politiskās kultūras etalons, un „Vienotības” politiķi ievēro paši pasludinātos politiskās atbildības principus. Diemžēl jāsecina, ka politiķi neievēro pašu pasludinātos politiskās atbildības principus un dara visu, lai saglabātu savus mandātus. Solvita Āboltiņa, izmantojot „Vienotības” panākumus 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus un Valda Dombrovska nominēšanu Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam, par Eiropas Komisijas līdzekļiem atbrīvojas no šķēršļa – Inta Dāldera – uz 12. Saeimas deputāta krēslu. Otrs skandalozais gadījums ir Dzintara Zaķa skandāls ar iespējamo balsu pirkšanu Latgalē. Diemžēl – no tiesiskuma un politiskās kultūras etalona, gaišā spēka tērpa malas lien aizkulišu intriganta āža kāja.