Bet fakts uz pasaules ir pati visietiepīgākā lieta.

/M. Bulgakovs. "Meistars un Margarita"/

Teikšu atklāti, nebūtu tik traģiski, būtu nožēlojami. Portālā pietiek.com izlasīju Valda Kalnozola viedokli - "Mēs esam slikti saimnieki savā zemē". Viss jau būtu kaut cik ciešami, bet...

Bet ja šāda kalibra "analfabēts" mums ir deputāts, tad nav nekāds brīnums, ka valsts ir tur, kur tā atrodas, un valsts vara - tāda, kāda tā ir, un kādēļ cilvēki labāk emigrē no valsts, jo nav cerību kaut ko mainīt, atliek gaidīt, ka šī nekompetento deputātu un deputātu izstrādājumu paaudze vienkārši dabīgā kārtā un procesā izmirs, neradot sev cienīgus aizvietotājus.

Savu absolūto garīgo impotenci (nejaukt šo jēdzienu ar kaut ko fizioloģisku) deputāts cenšas piedēvēt visiem - vēlētājiem, telefona stabiem, klozetpodiem un nez kam vēl, lai tikai slēptu savu absolūto neizglītotību un neinformētību. Deputāts lieto jēdzienu "mēs". Kas ir tie "mēs"? 

Vispār jau Saeimas deputāta izstrādājuma (erzacdeputāta) apgalvojumus atliek tikai paķidāt un atklājas pavisam nejauka aina. 

Atliek tikai citēt: "Ilgtermiņa Rīcības programma ir nepieciešama, lai sasniegtu valstiski svarīgus mērķus, taču mūsu valstī tā netiek īstenota. Daudzas lietas notiek pašplūsmā, tādēļ var teikt mēs mīņājamies uz vietas. Valsts amatos tiek iecelti cilvēki, viņiem dots abstrakts uzdevums - vadīt valsti. Taču neviens nav pateicis, kādu mēs vēlamies redzēt Latviju nākotnē." Rakstot šo dziļo domu, deputāts laikam nav spējis pameklēt plānošanas dokumentus. Iespējams, viņš par tādiem dokumentiem pat īsti nav dzirdējis, un laikam arī interneta meklētāji viņa datorā nestrādā. Tāpēc es vēršos gan pie ZZS frakcijas deputātiem, īpaši Augusta Brigmaņa, kas bija Saeimas deputāts, kad tika prezentēta "Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam". Saeimas deputāti, nu palīdziet taču Valdim - viņš tik ļoti satraucies, ka nav nekādu nopietnu plānu. Palīdziet atrast, iepazīstiniet viņu ar tādiem interneta meklētājiem kā google, bingo, yahoo. Iemāciet viņam meklēt informāciju. Savādāk man viņš atgādina skolnieku, kas mēģina pa savam pierādīt Pitagora teorēmu, piedāvājot savu pierādījumu, kaut arī tā ir sen jau pierādīta pirms 2500 gadiem. Labi, pārspīlēju, bet minētā ilgtspējīgas attīstības stratēģija jau Saeimā ir akceptēta 2010. gada 10. jūnijā. 

Es varu saprast, ka var nezināt dokumentus, bet ja mums ir tik kvalitatīvs deputāta izstrādājums, tad taču ir arī politikas plānošanas dokumentu datubāze POLSIS. Varbūt arī to nezin mūsu deputāts, kuru negribu ne godāt, ne cienīt? 

Es saprotu, ka "(..) Cilvēki, kas vada mūsu valsti, savu darbu dara no sirds. Problēma ir tā, ka valsts pārvaldē pietrūkst cilvēku, kam ir zināšanas un pieredze darba organizēšanā. Un tad notiek, lūk, kāds scenārijs! (..)" Varbūt nepietiek ar to, ka valsti vada cilvēki, kas darbu dara no sirds, varbūt vajadzētu arī cilvēkus ar galvu un atbilstošām zināšanām, jo valsts pārvalde nav vienkārša un ar revolucionāru degsmi un pārliecību vien šeit nepietiek. Un nepietiks. 

Negribētu būt cinisks, bet ja šādas kvalitātes deputāti mums ir, tad rodas tīri dabiski secinājumi par mūsu 100 gudro galvu darba kvalitāti. Nezināt to, kas ir jāzina katram bakalaura studiju līmeņa studentiem, kas studē vai nu politoloģiju, vai nu ekonomiku, vai arī jurisprudenci. Varbūt jāsāk izvirzīt Saeimas deputātu kandidātiem prasības, lai viņi varētu pilnīgi pildīt savu amatu, jo pašlaik deputāta kandidātam pietiek tikai ar pilsonību, pilngadību, jābūt krimināli nesodītam un nedrīkst būt sadarbojies ar LPSR VDK, un PSRS VDK. 

Un tad nu top šādas pērles...

Nožēlojami!