Bet fakts uz pasaules ir pati visietiepīgākā lieta.

/M. Bulgakovs. "Meistars un Margarita"/

 

Photo by Pixabay from Pexels

Visai nesen viena komunikācijas zinātņu doktora grāda pretendente aicināja Latvijas sabiedriskos medijus neaicināt kādu bērnu un jauniešu psihoterapeitu neintervēt kā ekspertu, jo viņš vienkārši izteicās pret jauniešu dzimumu maiņu ķirurģiski, hormonāli. Turklāt tas nav vienīgais gadījums. Tādu ir daudz, tikai tie nav tik manāmi.

 

Photo by Engin Akyurt: https://www.pexels.com

Lai arī kā negribētos pievērstos šim politiskajam spēkam, tomēr jāatzīst, ka tas jau ir iegājis vēsturē. Pareizāk sakot, ne iegājis, bet iebraucis. Rupji. Varbūt arī patiesi.

 

Photo by Julia Filirovska from Pexels

Kārtējo reizi ir noslēgušās Saeimas vēlēšanas, un kārtējo reizi ir izbrīns un neapmierinātība ar rezultātiem. Kāda politiskās simpātijas ievēlētas, kāda - izkritušas caur sietu un nākamos četrus gadus atpūtīsies. Par šo fenomenu vēl rūdīti politologi un sociologi strīdēsies, diskutēs, izvirzīs visādas pat sazvērestības līmeņa teorijas. Katram vēlētājam par šo būtu ko teikt.

Photo by The_MrDan from Pexels

Tādas mazliet neierastas pārdomas par vārda un izteikšanās brīvību. Šo brīvību nodrošina Satversme. Formāli.

Kaut arī nevaru ietekmēt šīs plānotās reorganizācijas, vai sauktās partiju apvienošanās procesus, tomēr ir savs skatījums no malas.

Jaunās Konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna politiskās dzīves aizkulises. Skaisti vārdi par nozagtu atmodu, par vēlēšanos valsti celt kājās, bet kas tad slēpjas mūsu potenciālā ministru prezidenta skapī?

Lai arī cik ciniski skanētu, tomēr jāsaka, ka cirks gan jau ir aizbraucis, bijušie deputāti gan ir palikuši. Šoreiz neievēlētie izmisīgi cīnās par vietu pie "siles".

 

Ir pagājušas 13. Saeimas vēlēšanas. Rezultāti - tādi kādi nu ir. Dažiem - šokējoši, dažiem gaidīti. Kas tad īsti notika priekšvēlēšanu laikā, un, kāpēc rezultāti ir tādi, kādi ir?

Foto: www.liepajniekiem.lv

Pati ideja jau būtu laba - valsts neatkarības atjaunošanas dienā atzīmēt to ar balti klātu galdautu. Kā vislielākajos un visnozīmīgākajos cilvēka, ģimenes vai dzimtas svētkos. Un no skapja izņemt, no ilgas nelietošanas putekļiem viegli noputējušu servīzi. Visbeidzot, galdā celt cienastu.

 

Lasītāji droši vien izbrīnīsies - kas abiem kopīgs? Cilvēku roku darbs. Un tikai.

Teikšu atklāti, nebūtu tik traģiski, būtu nožēlojami. Portālā pietiek.com izlasīju Valda Kalnozola viedokli - "Mēs esam slikti saimnieki savā zemē". Viss jau būtu kaut cik ciešami, bet...

Mīļie draugi. Līdzcilvēki.
Šodien ir sācies ģimenes ārstu streiks. Situācija medicīnā ir kritiska jau ne pirmo gadu desmitu. Nodokļus mēs maksājam, Saeimas deputātiem un ministriem darbu dodam, algu arī samaksājam no saviem nodokļiem.

 

Ir vēl joprojām atklāts jautājums, kā lai tic valsts varai, ja visu laiku parādās meli. Un šos melus tiražē masu mediji.